woensdag 3 oktober 2012

A woman always gets more if she acts feminine =)Hi guys,

Now, its getting colder here. I am really sorry to see the hot days getting cooler and the nights longer. But we have to accept that all things do change and summer cannot last forever. But autumn has also his good sides. Like the falling leaves in a myriad of red and gold. It's such a different atmosphere when the streets are covered with a blanket of leaves, it looks so peaceful and warm. 

Yesterday i chose for a classy and feminine look, you can see it back at the pictures. 
By the way, I have a new haircut, it is much shorter than previously, it feels so strange and i get to use to it , i hope you like it =)

Love,
VanillaMerhabalar,

Havalar burada soğumaya başladı. Çok üzgünüm havaların soğudunu ve gecelerin uzadığını görmeye. Fakat herşeyin er yada geç değiştiğini ve yazın sonsuza dek kalmayacağını kabullenmemiz gerek.
Sonbaharında güzel yanları var tabii ki. Mesela ağaçlardan düşen kirmızı ve altın rengin sayısız tonlarından oluşan yapraklar. Sonbaharın cok farklı bir havası var, sokakların üzerine yapraklardan yorgan serildiğinde sanki dünya çok daha neşeli ve huzurlu gözüküyor.


Dün elegan ve şık bir kombinasyon yapmayı tercih ettim, resimlerde göre bildiğiniz gibi.Bu arada saçlarım kısaldı, önceki saç stilimden çok daha kısa, çok farklı bir his yahu, kendimi eksik hissediyorum sanki, umarım saclarımın bu halini beğenirsiniz =)


Sevgiler,
Vanilla.2 opmerkingen: